Adidas Cycling


Německá společnost adidas Group patří mezi přední světové výrobce světového oblečení, obuvi a doplňků. Kvalitu a módní design jejích výrobků z kolekce adidas Cycling ocení nejen vrcholoví sportovci, ale i milovníci rekreační cyklistiky. Najdou v ní cyklistické bundy, kalhoty a kraťasy, trička a různé doplňky.

Z historie značky adidas

Na počátku vzniku značky adidas byli dva bratři, kteří se nepohodli. V roce 1924 zaregistrovali Adolf (přezdívaný Adi) a Rudolf Dasslerovi veřejnou obchodní společnost Dassler OHG a za tři roky otevřeli první továrnu Gebrüder Dassler Schuhfabrik. V ní se vyráběly boty na běh a fotbal. V roce 1948 nastal mezi bratry rozkol a každý znich si založil vlastní firmu, Adolf Dassler „adidas“, Rudolf Dassler „Puma“.

V roce 1949 byla společnost Adolf Dassler adidas Sportschuhe oficiálně zaregistrována. Název adidas je kombinací prvních slabik přezdívky a příjmení zakladatele (Adi Dassler). Za zmínku stojí, že slavný český vytrvalec Emil Zátopek (1922-2000) vybojoval na olympiádě v Helsinkách tři zlaté medaile právě v tretrách značky adidas.
Šedesátá léta znamenala obrovský nárůst popularity a růst povědomí o značce. Výrobky firmy si oblíbili nejen špičkoví profesionální sportovci, ale i amatérští sportovci.

Adidas Group zahrnuje značky Reebok, TaylorMade – adidas Golf, Rockport a Reebok-CCM Hockey.